_________________________________________________________

Fotografie a informace z našich akcí 2022

 

__________________________________________________________________________
1.12.2022 - Betlém a rozsvícení adventního světla
 
Sportovní a společenský spolek Voděrádky připravil na sobotu 26.11.2022 pro děti a dospělé tradiční akci Živý betlém. Příchozí mohli ochutnat staročeského kubu, grilovanou šunku, čočkový i zeleninový salát a domácí uzené. Chvilky u ohně bylo možné si osladit ovocným čajem, dvaceti litry svařáku, koblihami, biskupským chlebíčkem a jinými dobrotami.
 
Děti vhazovaly Ježíškovi dopisy se svými přáními do připravené vánoční schránky. Byla rozsvícena i lampa s posvěceným adventním světlem, kde si každý mohl zapálit svou lucerničku a donést si světlo domů, aby mu přineslo klid, mír v duši a štěstí.
 
Jako v dřívějších letech zde byl pro děti připraven živý betlém, kde mohly Panně Marii a svatému Josefovi svěřit svá vánoční přání. Zde také děti dostávaly adventní balíček. Kdo měl zájem, tak si mohl na minitrhu něco zakoupit, nebo načerpat inspiraci. O kousek dál byl k vidění Betlém 21. století v areálu společnosti AVT Group.
 
Těší nás, že akce byla využita i pro příjemná setkání známých, přátel a sousedů, kteří se tak mohli při všem tom shonu kolem nás, na chvíli v klidu zastavit, popovídat si a vychutnat si společně např. právě doušek domácího svařáku.  
 
Jsme rádi, že se akce vyvedla a do našeho betléma zavítalo 56 dětí (dle vydaných balíčků), některé se styděly, nebo byly malé, tak počítáme, že se na akci dostavilo přes šedesát dětí s rodiči i prarodiči a potěšilo nás, že si udělali čas a přišli i naši sousedé, kterým již děti odrostly. 
 
Věříme, že tato akce se všem líbila a započala klidné adventní svátky.
 
 
Eva Šimková
 
Fotografie z naší akce si můžete prohlédnout v záložce Fotografie ze života obce (nebo kliknout zde). 
____________________________________________________________________________________

27.9.2022 - Proběhlá akce spolku - HURÁ DO PRAVĚKU

Podzimní počasí nám začalo brzy a jak jsme se mohli na vlastní kůži přesvědčit v minulých dnech, je i velice nevyzpytatelné.

Akci HURÁ DO PRAVĚKU jsme přesouvali už třikrát, a to jak z důvodu loňské situace okolo Covidu, tak i kvůli nepříznivému počasí.

Ono vlastně nejde jen o to, že se akce posune, ale je nutné mít vše dopředu připravené a uklizené, a to jak místo na samotnou akci, tak i různá stanoviště pro děti. Na přípravě místa konání akce se pracovalo týdny dopředu a to bohužel i díky tomu, že se nám tam prošlo pár jedinců, kteří s chutí vyvrátili připravené kolíky, poničili pavučiny a sem tam i něco odnesli. Než tedy nastal náš vysněný den D, tak jsme mohli připravovat na hry pro děti znovu.

My jsme ale věřili, že tuto neděli to prostě dopadne. Předpověď počasí nám vyšla, dorazila spousta dětí, rodičů i prarodičů, a tak jsme byli moc rádi. Akce se konala v lesíku na stezce od Mlýna k Mlýnu. 

Na děti čekalo překvapení, kdy pravěcí osadníci je nechali soutěžit v různých disciplínách. 

Děti sundávaly jedovaté pavouky z obřích pavučin.

Lovily mamutí mládě pravěkými oštěpy.

Přecházely přes bažinu s prakrokodýly, nebo musely vyběhnout do stráně a vyhlásit poplach, že osada byla napadena nepřítelem a snažily se ho zneškodnit. 

Tak jako v dávných dobách se lidé živili tím, co ulovili, tak i zde musely děti ulovit prakrálíky. 

Mohly také ukázat svou zručnost při výrobě sekerky, pravěké ozdoby, či výrobku z hlíny. 

Svou fyzickou zdatnost prokazovaly při cestě po špalcích s proplétáním se pavučinou za znění bubnu hlavního a nejlepšího náčelníka kmene. 

Vyzkoušely si nejen zdatnost, ale i šikovnost při slalomu a zdolání lávky ke spižírně s kukuřicí, při krkolomné cestě přes překážky a dokonce i při chůzi po provaze a přelézání pařezů. 

Největší odvahu předvedly děti při souboji o místo náčelníka kmene, kdy se vystrkávaly ze špalků. Některé disciplíny si s radostí vyzkoušeli i dospělí.

Pro všechny byla připravena vyuzená mamutí tlapka, pečivo, sladkosti a nápoje. 

Za každou soutěž dostaly děti odměny. Spousta dětí se na akci pečlivě připravovala a velká pochvala patří těm dětem, které oblékly vlastnoručně vyrobené dobové oblečení a doplňky. 

Podle mnoha kladných ohlasů se akce všem velice líbila, a tak se již nyní můžete těšit na další akci a to adventní. Adventní akce se bude konat tak jako každý rok v sobotu navečer, před první adventní nedělí. Veškeré detaily akce budou uveřejněny předem na našich webových stránkách.

Fotografie z naší akce si můžete prohlédnout v záložce Fotografie ze života obce (nebo kliknout zde). 

-EŠ-

_____________________________________________________________________________________________

10.8.2022 - Proběhlá akce spolku - Vánoce naruby

V sobotu 5.8. jsme dětem připravili překvapení a uspořádali jsme jim vánoční oslavu jejíž součástí bylo i tvůrčí posezení pro dospělé. 
 
Děti se radovaly z ozdobených vánočních stromečků.
 
 
Nechyběly ani čokoládové vánoční sladkosti, buráky, pomeranče, mandarinky, vánočky a dokonce bylo napečeno i vánoční cukroví.
 
 
Největším překvapením pro děti v těchto vedrech byly sněhové závěje, do kterých skákaly a projevovaly nevídanou radost.
 
 
Mezitím si dospělí mohli vyrobit dekoraci pro radost.
 
 
Ke konci akce se opékaly klobásky a to do chvíle, než náhle přišel prudký déšť a uhasil oheň. Po krátké průtrži se pokračovalo v posezení.
 
Velké poděkování patří dobrovolným hasičům z Kuří, kteří i přes provozní problémy, udělali dětem závěje z pěny a padající sníh. 
Věříme, že to byl pro děti a jejich rodiče jeden z největších prázdninových zážitků.
 
 
Potěšilo nás, že i kolemjdoucí se zastavovali a dělali si u vánočních stromečků „selfíčka". Hlavní ale bylo, že z dětí vyzařovala spokojenost a nadšení, a o to právě šlo.
 
Mimo amatérských fotografů nám akci nafotil i místní fotograf pan Ondřej Dupkala, za což mu velice děkujeme.
 
Fotografie z naší akce si můžete prohlédnout v záložce Fotografie ze života obce (nebo kliknout zde). 
 
Za Sportovní a společenský spolek Voděrádky
Eva Šimková
___________________________________________________________________

24.7.2022 - Proběhlá akce spolku - hledání ztraceného pokladu

Sportovní a společenský spolek uspořádal v sobotu akci pro děti.

I když předpověď počasí na sobotní odpoledne hlásila déšť a četné přeháňky, tak po týdnu úmorných veder to některé děti vůbec nezastavilo. Několik málo rodin se sešlo krátce po půl třetí a hned se započalo s hledáním poztráceného lupu lapků z tvrze v Kuří. 
V potoce bylo zlato, dokonce i mušle s perlami a křišťály, v trávě rozházené drahokamy a za pomoci detektoru se hledaly staré mince. 
 
Ti, co dorazili a hledali i při deštíku, tak si odnesli mimo pokladů i nevšední zážitek. Hledání pokladů v tom nejprudším dešti nebylo radno riskovat, avšak pár dětí se vrátilo na místo ještě později odpoledne, když se vyčasilo, protože tam ten zbylý poklad prostě nechtěly nechat. 
A aby i ostatní děti nezůstaly ochuzeny o tu krásu, tak v potoce ještě zůstala spousta zlata a na ostrůvcích v potoce a okolo potoka lze najít mušle s perlami a křišťály. Na cestě jsou poztrácené drahokamy a v lese jsou stále ještě zakopané nějaké mince, tak dětem, které tudy půjdou na procházku přejeme, aby také našly ten svůj kousek pokladu.
 

Za Sportovní a společenský spolek Voděrádky

Eva Šimková

______________________________________________________________________________

15.6.2022 – Proběhlá akce spolku – tvůrčí tvoření rodičů

Sportovní a společenský spolek uspořádal v sobotu 11.6.2022 odpoledne tvůrčí akci. Jednalo se o posezení spojené s výrobou dekoračních domečků. Akce byla určena nejen pro dospělé, ale i pro děti. 

Děti si pohrály a kdo měl zájem, tak si mohl vyrobil domeček, který si mohl pak dát do truhlíku, na vrátka, do zahrádky či za okno. Vyřezané dřevěné základy na domečky byly připraveny na místě a každý si mohl vybrat malý, velký, vysoký či nízký, prostě takový, jaký se mu líbil. Barvilo se jak vodovými barvami, tak i temperami a děti měly k dispozici i pastelky a fixy.

Počasí nám přálo a zatímco maminky s dětmi, babičky a tety tvořily, tak tatínkové a dědečkové se starali o oheň, opékali klobásky a připravovali nám občerstvení a nápoje. Poseděli jsme u ohně, trochu se pojedlo, popilo alko i nealko, prostě paráda.

Kdo nechtěl tvořit, tak jen poseděl a obdivoval rodící se díla. Nálada byla skvělá a ti, kdo tvořili, tak byli nadšeni.

Veškeré výtvory si můžete prohlédnout v záložce Fotografie ze života obce (nebo kliknout zde). 

Za Sportovní a společenský spolek Voděrádky

Eva Šimková

____________________________________________________________________________________

10.6.2022 - Vyhodnocení fotografické soutěže - jaro 2022
 

Fotografická soutěž s názvem rozkvetlé jaro v naší zahrádce je u konce a z došlých fotografií byly vybrány vítězné snímky. Fotografie byly opět velmi krásné. Vzhledem k tomu, že se jedná o amatérskou soutěž, tak nebyla posuzována kvalita fotografie, ale nápad, originalita a vzhled, nebo zajímavost foceného objektu. Nyní nastal čas vyhlásit výherce.

Vyhodnocení všech snímků provedl profesionální fotograf pan Ondřej Dupkala, za což mu velice děkujeme.

_____________________________________________________________________

Vítězné fotografie v kategorii děti do 7 let věku

1. místo

Tomášek 5 let - fotografie s názvem Čmelda

2. místo

Jakub 4 roky - fotografie s názvem Barva jara

_____________________________________________________________________

Vítězné fotografie dětí junior 7 -15 let

1. místo

Martinka 11 let - fotografie s názvem Růženky

2. místo

Daniel 12 let - fotografie s názvem Já vás vidím

3. místo

Věra 13 let - fotografie s názvem Vše jednou končí

_____________________________________________________________________

Vítězné fotografie dospělých

1. místo

pan Martin - fotografie s názvem Sám a sám

2. místo

pan Radek - fotografie s názvem Kontrola květů

3. místo

pan Aleš - fotografie s názvem Na chalupě

_____________________________________________________________________

Veškeré fotografie, které byly přihlášeny do soutěže, si můžete prohlédnout v záložce Fotografie ze života obce (nebo kliknout zde). 

_____________________________________________________________________

18.5.2022 - Proběhlá akce spolku - procházka s pohádkovým kvízem

Na sobotu 14.5.2022 jsme pro děti připravili procházku s pohádkovým kvízem.

Děti se sešly v sobotu v 15:00 hodin v parčíku v Krabošické ulici u velkého vozíku. Dostaly speciální hrací kartu, kam si  zapisovaly odpovědi na otázky, které na ně po cestě čekaly. Děti se vydaly po označené cestě směrem (do bývalých Krabošic) – stezkou Od mlýna k mlýnu směrem do Kuří a zpět. Po cestě byly umístěny různé otázky a správné odpovědi na ně si děti (za pomoci rodičů) zapisovaly do své hrací karty.

Pokud cestou vyluštily všechny otázky správně, tak jim vyšla tajná kombinace čísel. Na konci cesty čekala na děti truhla s pokladem, která byla chráněna právě zámkem na číselný kód. Pokud děti kód vyluštily, tak si s ním zámek na truhle odemkly. Z truhly si pak vzaly odměnu.

Kdo přišel, tak nelitoval, protože akce byla spojena zároveň s hezkou procházkou přírodou. Pro úspěch této akce si něco podobného v nejbližší době zopakujeme.

Sportovní a společenský spolek Voděrádky

-eš-

_____________________________________________________________________________________

3.5.2022 - Proběhlá akce spolku - Pálení čarodějnic

V sobotu 30.4.2022 od 17:00 hodin jsme pozvali děti, dospěláky, starší a pokročilé na pálení miničarodějnic.

Akce se konala tradičně na paloučku v Krabošické ulici. Pro všechny bylo připraveno malé občerstvení, na rožni se točila dvanáctikilová šunka, na stole byly slané koláče a různé pochutiny, hitem byl opět ledový svařák s jahodami a pro děti sladkosti. Posedělo se u ohně a poklábosilo se a všichni přišli na jiné myšlenky. Kdo chtěl, tak se mohl s dětmi dojít podívat do Kuří na velký oheň. Počasí se vydařilo, rodiny chodili postupně, jak jim čas dovolil a všichni byli moc spokojení. Největší radost měly opět děti, závody na koloběžkách střídaly za házení míčků do branky, hry na honěnou a nebo fotbálek.

Děti, které přišly v nějakém čarodějnickém kostýmu, tak dostaly sladkou odměnu. 

Doufáme, že nás čekají už jen samé slunečné a teplé dny a těšíme se na další připravované akce.

-eš-

________________________________________________________________________________________________

2.3.2022 - Vyhodnocení fotografické soutěže

Jsme velice rádi a velmi si vážíme toho, že jste si našli čas a zapojili se s nadšením do naší soutěže. Účast byla vysoká, fotky krásné, a tak bylo z čeho vybírat. Vzhledem k tomu, že šlo o amatérskou soutěž, tak nebyla posuzována kvalita fotografie, ale nápad, originalita a vzhled, nebo zajímavost foceného objektu. Nyní je nejvyšší čas vyhlásit výherce.

Vyhodnocení všech snímků provedl profesionální fotograf pan Ondřej Dupkala.

_____________________________________________________________________

Vítězné fotografie dětí do 7 let věku

1. místo

Karolínka 4 roky - fotografie s názvem Ledové sluníčko

2. místo

Kubík 4 roky - fotografie s názvem Zásoby na zimu

3. místo

Helenka 5 let - fotografie s názvem Naše zahrada

_____________________________________________________________________

Vítězné fotografie dětí junior 7 -15 let

1. místo

Denísek 8 - fotografie s názvem Barvy zimy

2. místo

Ondra 7 let - fotografie s názvem Mrazivá Světická cesta

3. místo

Samík 8 let - fotografie s názvem Vyžlovský rybník - čerpání energie na procházce po škole

_____________________________________________________________________

Vítězné fotografie dospělých

1. místo

paní Jitka - fotografie s názvem Cesta za sluncem

2. místo

pan Jiří - fotografie s názvem Zima v teplé obloze

3. místo

pan David - fotografie s názvem Pivko v létě ochladí a v zimě zahřeje

_____________________________________________________________________

Rozhodli jsme se udělit zvláštní cenu za kompozici a nápad 

a to v kategorii dětí i dospělých

Speciální cenu za kompozici obdrželi: 

Za děti - František, 8 let za fotografii s názvem Držím zimu pevně v rukou

Za dospělé - pan Honza za fotografii s názvem Relax

_____________________________________________________________________

Veškeré fotografie, které byly přihlášeny do soutěže, si můžete prohlédnout v záložce Fotografie ze života obce (nebo kliknout zde). 

_____________________________________________________________________