Dokumenty

Tato složka obsahuje dokumenty týkající se obce Voděrádky.

________________________________________________________________________________

!!! 26.7.2022 - AKTUÁLNÍ UPOZORNĚNÍ !!!
 
Milí občané Středočeského kraje, možná i u Vás vidíte “mlhu” a cítíte kouř. 
Od včerejšího večera řešilo Krajské operační středisko HZS Středočeského kraje více než 70 planých událostí v souvislosti s kouřem pocházejícím z požáru v Hřensku.
 
Aktuálně je kouř zaznamenatelný na severní polovině kraje. Ale teď už je cítit i na Říčansku, tedy jižně od Prahy a postupuje dál. 
Chemická laboratoř Kamenice provedla měření kvality ovzduší v okolí D11, Lysé nad Labem. Naměřeno podlimitní množství čpavku, oxidu siřičitého, oxidů dusíku. 
 
Subjektivně není dýchání příjemné, cítíte štiplavý zápach, je “zakouřeno”. 
Ministerstvo vnitra – generální ředitelství HZS ČR ve spolupráci s ČHMÚ zpracovává prognózu dalšího šíření oblaku kouře napříč republikou.
 
Občané by se měli chovat jako při smogu:
- Omezení pohybu venku
- Omezení větrání
 
Prosíme, v tomto specifickém případě (pokud nevidíte další příznaky hoření např. plameny) zvažte, zda volat na tísňové linky.
 
Budeme dál informovat. Sledujte i sociální sítě kraje. Středočeský kraj - oficiální stránka. 
 
Petra Pecková
hejtmanka Středočeského kraje
______________________________________________________________________

17.6.2022 - Úsek Pražského okruhu D1 Modletice - Běchovice získal pravomocné územní rozhodnutí

Úsek Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1 má platné územní rozhodnutí. Pravomocně ho potvrdil jihočeský krajský úřad, který případ řešil kvůli námitkám na možnou podjatost pražského magistrátu. Silničáři tak mohou začít s výkupem pozemků pro stavbu, měla by být zahájena v roce 2024, informovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). 
_____________________________________________________________________________
4.6.2022 - Most přes D1 v Dobřejovicích opět otevřen
 
Ode dneška je možné opět využívat most přes dálnici D1 směrem na Čestlice i přesto, že oficiální termín návratu do původního stavu je až 9.6.2022.
________________________________________________________________________________

26.4.2022 - Oznámení o konání revize údajů katastru nemovitostí - k.ú. Voděrádky - Říčany

dokument zde

___________________________________________________________________________

26.4.2022 - FÚ pro Středočeský kraj - Veřejná vyhláška - Oznámení - Daň z nemovitých věcí na rok 2022

dokument zde

_____________________________________________________________________________

17.1.2022 - souhrn opatření platných od dnešního dne

__________________________________________________________________

3.1.2022 - INFORMACE O SVOZU POPELNIC

Společnost Marius Pedersen měla zajistit včasný roznos letáků se změnami do schránek. 
Pokud jste leták ještě nedostali, najdete jej na odkazu ZDE
Informace o platbách za popelnice se dozvíte na stránkách města.
_________________________________________________________________________

2.9.2021 - ŘÍČANSKÁ RADNICE OD ZÁŘÍ NABÍDNE SLUŽBU BABY TAXI

V červenci začaly po městě jezdit již dva vozy Senior taxi, které začnou od září fungovat také v režimu Baby taxi. Kromě seniorů budou moci vozy dopravovat i děti do sedmi let s doprovodem. Za patnáct korun se pečující osoba s dítětem může svézt do vybraných zdravotnických zařízení po Říčanech a na nádraží. Více info ZDE.

__________________________________________________________________________________

12.7.2021 - OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE - více info zde
 
V Praze se v pondělí 12.7.2021 otevírají dvě očkovací centra, kam mohou lidé přijít pro vakcínu bez předchozí registrace. Na hlavním nádraží dostanou dospělí zájemci látku od firmy Johnson & Johnson, u níž stačí jen jedna dávka. V OC Chodov získají vakcínu od Pfizer/BioNTech, kterou mohou dostat lidé od 16 let.
 
Fungovat budou obě centra každý den, na nádraží od 12:00 do 19:00, v nákupním středisku od 10:00 do 20:00.
__________________________________________________________________

 

25.2.2021 - v říčanech se očkuje !

Dne 24. února zahájilo zkušební provoz velkokapacitní očkovací centrum v říčanské sportovní hale, ostrý provoz začne 1. března.

Projekt vybudování velkokapacitního očkovacího centra v městské sportovní hale v Říčanech u Prahy se blíží ke zdárnému konci. Zdravotníci dnes v rámci zkušebního provozu aplikovali první vakcíny a od pondělí 1. března zde budou příchozí očkovat již ve standardním režimu od pondělí do pátku 8 hodin denně (8:00 - 16:00). Na realizaci náročného projektu spolupracovalo město Říčany, Nemocnice AGEL Říčany a hejtmanství Středočeského kraje. 

Dnešnímu zahájení zkušebního provozu očkovacího centra předcházela náročná příprava jak ze strany města Říčany, které v krátkém termínu a na své náklady realizovalo kompletní přeměnu městské sportovní haly na očkovací centrum, tak říčanské nemocnice, které se podařilo zajistit všechny potřebné personální i materiální požadavky.

Veškeré informace pro zájemce o očkování včetně návodů na registraci, dotazníku a odpovědí na nejčastější otázky jsou k dispozici zde: Informace pro zájemce o očkování

________________________________________________________________________________

21.1.2021 - Plán investic města ŘÍČANY NA ROK 2021 zde

Staženo z oficiálních stránek města.

V plánu jsou zaneseny i přidružené obce, ty, které s městem naplánovaly investiční výdaje na tento rok (Pacov, Kuří, Strašín). Nenaplánovány jsou investice do obcí Jažlovice a Voděrádky.
 
 
________________________________________________________________

Návrh rozpočtu 2021 - provozní výdaje pro obec Voděrádky přiřazené městem Říčany

 

Město Říčany

návrh 2021 rozpočtu pro obec Voděrádky

Rozpočtová skladba

 

V 9050 3412 Sportovní zařízení ve vlastnictví obce        30 000,00

V 9050 3421 Využití volného času dětí a mládeže          20 000,00

V 9050 3722 Sběr a svoz komunálních odpadů             25 000,00

V 9050 3745 Péče o vzhled obcí a veřejnou zeleň       135 000,00

V 9050 6171 Činnost místní správy                           553 840,00

 

Navržené výdaje - Osadní výbor Voděrádky  - finance, které budou k dispozici OV Voděrádky na rok 2021:   763 840,00 Kč

Staženo z oficiálních stránek města Říčany.

V návrhu rozpočtu je vidět, že přesto, že letošní rok byl pro město finančně nevýhodný, tak na obci se to neodráží a zástupci obce budou moci hospodařit s dostatečně velkými finančními prostředky a nebyly jim odebrány, jak by se dalo předpokládat při krizi, která zasáhla do všech odvětví a to i do státní správy.

Eva Šimková

___________________________________________________________________________________________

29.12.2020 - Informace k pojištění OSVČ 2021

 

Minimální záloha na sociální pojištění při hlavní činnosti se pro rok 2021 zvyšuje na 2588 korun měsíčně.

Sociální pojištění aspoň v minimální výši musí povinně platit každý podnikatel, tedy všichni živnostníci i další OSVČ. Pro stanovení minimální zálohy záleží na tom, jestli jde o podnikání v rámci hlavní, nebo vedlejší činnosti.

 

Minimální vyměřovací základ u hlavní činnosti pro rok 2021 vychází na 8861 korun. Roční minimální vyměřovací základ potom dělá dvanáctinásobek základu měsíčního – 106 332 korun. Kdo loni nepodnikal celých dvanáct měsíců, vynásobí měsíční vyměřovací základ pouze počtem měsíců, během nichž se podnikání věnoval.                      

Minimální měsíční záloha u hlavní činnosti se vypočítá jako 29,2 procenta z vyměřovacího základu. V roce 2021 je tedy potřeba platit na sociální pojištění aspoň 2588 korun.

 

Minimální vyměřovací základ u vedlejší činnosti vychází z desetiny průměrné mzdy, pro rok 2021 je to tedy 3545 korun. Roční minimální základ je dvanáctinásobek, tedy 42 540 korun. Kdo loni nepodnikal celých dvanáct měsíců, vynásobí měsíční vyměřovací základ pouze počtem měsíců, během nichž se podnikání věnovalMinimální záloha pak vychází na 1036 korun měsíčně (29,2 % z 3545).

 

U sociálního pojištění se mění až v měsíci, po odevzdání přehledu za rok 2020.

 

Minimální záloha na zdravotní pojištění v roce 2021 je 2393 korun. OSVČ, které vykonávají vedlejší činnost, se u zdravotního pojištění  minimální zálohy neplatí.

 

U zdravotního pojištění se záloha mění hned v lednu.

 

Podnikatelé se mohou od roku 2021 přihlásit k paušální dani a platit jediný odvod měsíčně. Ten zahrnuje minimální zálohu na zdravotní pojištění, minimální zálohu na sociální pojištění navýšenou o 15 procent a k tomu 100 korun na daň z příjmů – celkem tedy 5469 korun za měsíc.

 

Nemocenské pojištění OSVČ je dobrovolné.

Pokud se pro něj OSVČ rozhodne, měla by platit aspoň minimální pojistné, které se odvíjí od minimálního vyměřovacího základu, který se od roku 2021 zvyšuje na 7000 korun. Minimální nemocenské pojištění se vypočte jako 2,1 procenta. Pro rok 2021 jde tedy o minimální částku 147 korun. Zároveň jsou platby na nemocenské pojištění omezené shora – vyměřovacím základem pro sociální pojištění, k němuž se podnikatel dopočte v přehledu pro sociálku, rozpočteným na měsíce. Platby na nemocenské pojištění se hradí v měsíci, na který se vztahují.

 

Výtah - ČERPÁNO ze zdroje:https://www.penize.cz/socialni-pojisteni/423035-socialni-pojisteni-osvc-2021-zalohy-a-pravidla

 

Jinak pozor na přechod na paušální daň, jsou tam pro někoho nevýhodné dodatky. Velice doporučuji si zákon o paušální dani řádně prostudovat !!!!!!!

____________________________________________________________________________________

27.10.2020 - Stránky města Říčany - Voděrádky

Město Říčany má velice dobře vedené webové stránky, kde je pro občana zpřehledněno vše, o čem se potřebuje informovat:

https://info.ricany.cz/default.asp

Bylo by dobré, kdyby se občané o tyto stránky zajímali. Zde mohou zjistit spoustu informací, které některé z nich zajímají. Jsou zde vždy v časovém předstihu uvedeny různé informace o přerušení dodávek – voda, elektřina atd. Například je zde oznámeno i přerušení dodávky vody ve Voděrádkách 29.10.2020.

https://info.ricany.cz/mesto/oznameni-o-omezenich-dodavek-energii-a-vody

Zpřehledňuje se zde i veškeré hospodaření města. Na stánkách města dnes můžete zjistit spoustu informací, které Vás zajímají i informace o lokalitě, kde žijete.

Například:

V tabulkách finančního oddělení jsou mimo jiné i přidělené finanční prostředky k 1.1.2020 pro přidružené obce a to i pro Voděrádky, kterými obec disponuje na běžnou údržbu a běžný svůj chod.

na 006171 Činnost místní správy obce Voděrádky jsou přiděleny prostředky ve výši:

598.000,00 Kč

 

https://info.ricany.cz/prilohyarchiv/26527/P%C5%99ehled%20p%C5%99%C3%ADjm%C5%AF%20a%20provozn%C3%ADch%20v%C3%BDdaj%C5%AF%202020%20podle%20organiza%C4%8Dn%C3%ADch%20jednotek.pdf

 

Rozpočet byl k 1.1.2020 pro obec Voděrádky navýšen o upravené finanční prostředky na celkovou výši: 711.413,59 Kč na čerpání pro obec v roce 2020.

 

Dočtete se zde i kolik jsou plánované investiční výdaje na rok 2020 pro obec:

Jako je odkup čističky ve Voděrádkách.

Dostavba kanalizace a vody.

Projektová dokumentace ke kanalizaci a vodě.

Takže se zde můžete dozvědět i veškeré informace o pozemcích, o čem a jaké proběhlo jednání, co je odsouhlaseno a co ne.

 

Doporučujeme číst stránky města, alespoň odpadnou smyšlené a nepravdivé zprávy, jestli zavřou plyn nebo vodu a ostatní nesmysly. Zde se vy dozvíte přímo u zdroje zaručenou informaci, kterou potřebujete.

________________________________________________________________________

28.5.2020 - Žádost o souhlas města Říčany se stavbou NOVĚ ONLINE

 

Uvádíme nový postup žádosti o souhrnné vyjádření města ke stavbě (tzv. „souhlas města“). Elektronizace procesu Vám umožní nejen pohodlné podání bez nutnosti návštěvy úřadu, ale též možnost sledování stavu podané žádosti.

 

Žádosti se od 1.6.2020 podávají elektronicky ONLINE FORMULÁŘ ZDE

Podání osobně či poštou je možné pouze ve zvlášť odůvodněných případech a město si v tom případě vyhrazuje delší lhůtu na zpracování žádosti.

https://info.ricany.cz/mesto/formulare-stavebniho-uradu

 

Souhrnné vyjádření města ke stavbě dostanete prostřednictvím emailu či datové schránky. Odpadá nutnost předávání osobně či na poště.

 

Poznámka: Jedná se o souhrnné vyjádření města jako místní samosprávy. Nejedná se o souhrnné vyjádření odboru životního prostředí ani o závazné stanovisko odboru územního plánování.

_______________________________________________________________________________

20.3.2019 - PŘEHLED ČERPÁNÍ FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ 2018/2019

Vyúčtování financí.pdf (120446)

 

Přepis všech přidělených finančních prostředků obce na rok 2019

Na rok 2019 bylo obci přiděleno na běžné výdaje celkem    389.000,- Kč
 
Na rok 2019 bylo navíc přiděleno obci na investiční výdaje 300.000,-Kč
(tak jako ostatním obcím)
 
 
CELKEM BUDE OBEC DISPONOVAT v roce 2019 s částkou 689.000,- Kč
____________________________________________