________________________________________________________

pan František Roček - amatérský řezbář
 

Voděrádky jsou malá vesnička. Opravdu zde již soused nezná souseda, a tak Vám představíme dalšího a to druhého, šikovného člověka odsud.

pan František Roček – amatérský, ale o to šikovnější řezbář.

Příští rok mu bude 72 let. Když šel do důchodu, tak se vzhlédl v řezbářství a udělal si řezbářský kurz v Praze. Stal se laickým řezbářem, který má velký talent a zručnost. Lidové řezbářství bylo vždy krásným využitím volného času, "ale škoda že toho času není ještě víc", jak říká sám František.

Začal pomalu s vyřezáváním různých děl, masek atd. Později začal vyřezávat dřevěné ozdoby na stromeček a po nich cca před pěti lety přišel na řadu vyřezávaný Betlém. Vyřezal základní betlém a každým rokem přidává další a další postavy, zvířata a stromy. Během práce na tomto betlému vyřezal dalších šest betlémů pro rodinu, která se již rozrostla. Je to krásný koníček, a to co vznikne, je krásným odkazem pro další pokolení. František je laický umělecký řezbář, který svá díla tvoří pro radost svou a svých blízkých.

Eva Šimková

Ukázka jeho práce

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

________________________________________________________

Ondřej Dupkala - fotograf a kameraman
 
Voděrádky jsou malá vesnička. Tatam jsou však doby, kdy sousedé se znali a když se potkali, tak se pozdravili a poklábosili spolu. Dnes je pozdrav přežitek a sousedy neznáme, někdy ani neznáme souseda přímo za plotem a je to škoda. 
 
Tím, že se lidé znali, tak v případě potřeby věděli, na koho se obrátit, kdo je šikovný, manuálně zdatný a kdo zas umí poradit. Teď nevíme, kdo takový bydlí v našem okolí a přitom ………. jsou to lidé, co žijí mezi námi.
 
Jedním z těchto lidí je i pan Ondřej Dupkala, je mu 44 let a přistěhoval se s rodinou do rodinného domku v obci. Žije vedle nás a málokdo ví, že jeho prací je fotografování, kterému se věnuje od dětství, profesionálně od roku 2012. Zaměřuje se především na portrétování lidí a domácích mazlíčků. Ondřej vytváří nádherné fotografie a fotoobrazy. Fotoateliér má jak u sebe v domě, tak i příruční v Praze v Karlíně. 
 
Ondřej Dupkala – fotograf a kameraman
 
Za každého mluví jeho práce, a tak Vám představíme, jak zachytil naši obec a občany v ní. Níže a nově i v sekci fotografie můžete již nyní shlédnout jeho autorské fotografie, které jsou vždy signovány.
 
Veronika

Ukázka autorských fotografií

1 | 2 >>