______________________________________________________________________________________________________________________

Informace k těmto internetovým stránkám

Internetové stránky www.voderadky.com jsou stránky SOUKROMÉ.

________________________________________________________________________________

AKTUALIZOVÁNO:

NABÍDKA VÁNOČNÍHO FOCENÍ DĚTÍ VE VODĚRÁDKÁCH

Vánoční focení DĚTÍ (ateliér přizpůsoben na focení dětí do cca 10 let, viz. foto) ve Voděrádkách ve stylu staročeské chalupy. Délka focení cca 30 minut, 8 upravených fotografií v tiskové kvalitě i pro velké formáty, tisk za příplatek. 

Cena focení: 1.000,- Kč

Těším se na Vás

Ondřej Dupkala - fotograf

pro rezervace volejte: 777 301 434 

nebo pište na email: bk11@seznam.cz

UKÁZKA VÁNOČNÍHO FOCENÍ DĚTÍ

1 | 2 | 3 >>

_________________________________________________________________________________

Jako broučci z pohádky .......

...... vypadaly děti, které se vydaly 30.11. v sobotní podvečer s lampičkami cestou z Voděrádek do Kuří.

V pátek večer v Říčanech v Kostele sv. Petra a Pavla byl posvěcen adventní plamen světla, aby přinesl všem lidem dobré vůle klid, pohodu a lásku do jejich domovů.

V sobotu v podvečer se sešli rodiče s dětmi v ulici k Mejtu, kde si připálili lucerničky a za zpěvu koled vyrazili do Kuří. Na návsi v Kuří se rozsvěcel stromek, bylo tam připraveno posezení, ohně na ohřátí, hudba a občerstvení (svařáček, čaj, gulášová polévka, sýroví šneci, ovocné špízy, sladké pečivo a tradiční dort s cestou Kuří – Voděrádky). 

Za setmění dorazil průvod s lucerničkami v čele s Josefem, Marií dvěma velkými anděly a pěti malými andílky do Kuří a za zpěvu Adámka Skolila bylo předáno posvěcené světlo všem  sousedům.

Andílkové tam pak rozdávali maminkám a babičkám drobné dárky (většinou z chráněných dílniček) a jmelí. Pro velkou účast se ale bohužel na některé nedostalo, přestože byl připraven 70x dárek a 70x jmelí. Pro děti bylo připraveno občerstvení (mandarinky, jablíčka, banány, vánoční cukroví, štoly, chlebíčky a pro zahřátí smažený kuřecí řízek v housce). Děti mohly dojít ke kapličce k Marii a Josefovi vyslovit svá vánoční přání. Tam dostaly hračky. Dospělí si mohli posedět, popít, pojíst, promluvit s přáteli a oslavit tím začátek vánočních svátků. 

                      

Bylo hezké, že na tuto cestu z Voděrádek se vydalo téměř sto lidí - rodičů s dětmi z Voděrádek, Říčan, Modletic, Dobřejovic, Popoviček i odjinud. V Kuří na návsi se shromáždil téměř stejný počet lidí.

Hlavním úkolem této akce bylo, aby se rozsvítilo světlo v duších všech přítomných a hlavně světlo v očích dětí, což se povedlo.

Velký dík patří především těm, kteří tuto akci finančné i jinak podpořili.

Fotografie z této akce naleznete již nyní v sekci fotogalerie (klikni zde).

E. Šimková

________________________________________________________________________________

ŽIJÍ MEZI NÁMI ...
 
Voděrádky jsou malá vesnička. Tatam jsou však doby, kdy sousedé se znali a když se potkali, tak se pozdravili a poklábosili spolu. Dnes je pozdrav přežitek a sousedy neznáme, někdy ani neznáme souseda přímo za plotem a je to škoda. 
 
Tím, že se lidé znali, tak v případě potřeby věděli, na koho se obrátit, kdo je šikovný, manuálně zdatný a kdo zas umí poradit. Teď nevíme, kdo takový bydlí v našem okolí a přitom ………. jsou to lidé, co žijí mezi námi.
 
Jedním z těchto lidí je i pan Ondřej Dupkala, je mu 44 let a přistěhoval se s rodinou do rodinného domku v obci. Žije vedle nás a málokdo ví, že jeho prací je fotografování, kterému se věnuje od dětství, profesionálně od roku 2012. Zaměřuje se především na portrétování lidí a domácích mazlíčků. Ondřej vytváří nádherné fotografie a fotoobrazy. Fotoateliér má jak u sebe v domě, tak i příruční v Praze v Karlíně. 
 
Ondřej Dupkala – fotograf a kameraman
 
Za každého mluví jeho práce, a tak Vám představíme, jak zachytil naši obec a občany v ní. Níže a nově i v sekci fotografie můžete již nyní shlédnout jeho autorské fotografie, které jsou vždy signovány.
 
Veronika

Ukázka autorských fotografií

<< 1 | 2

___________________________________________________________________________________

12.9.2019 - Aktuální nové informace ze stavby

Podle dnešní informace ze stavby se vzhledem ke stavu vodovodního řadu, musí stávající vodovodní řad vyměnit za nový.

 

10.9.2019 - Neoficiální informace ke kanalizaci

Práce na kanalizaci začínají v Krabošické ulici od DS (dům senior) až k bývalé hospodě.

Práce jsou plánovány na této první etapě do konce října. Od příštího týdne tj. 16.9.2019, pravděpodobně do konce října, se nebude moci v této ulici vyjíždět automobily ze zahrad, a to především proto, že mimo výkopů se bude přepojovat řád vody na suchovod, který se nebude moci přejíždět. V tomto případě si nezapomeňte nechat vyvézt žumpy. Nechat přivézt roury a jiný materiál pro práci svépomocí. To znamená, že voda bude na konci ulice a na začátku napojena na vedení po vrchu, a to z důvodu, že hlavní vodovodní řad je v dezolátním stavu a hrozí při odkopu natlakované vody, že to „vystřelí“ (prostě někde praskne), proto musí být stávající vodovodní řad prázdný. Toto bude později při pracích platit i pro další ulice, kde se se bude kopat. Výměna stávajícího dezolátního vodovodního řadu, který je vyměněn nově pouze ke křižovatce k DS, nebyla zabezpečena.

Práce budou probíhat asi takto: Každý si před začátkem prací musí označit barvou místo, kde bude mít opravdový přípoj ke své šachtě. Nebo lepší rada je - v ulici, kde budou pracovat před vámi odchytnout šéfa, ať to rovnou označí jejich barvou a značkou. Firma práce provádí pouze na městské části. Svou přípojku včetně šachet a to od plotu (kraje svého pozemku) si provádí každý sám, na svoje náklady. 

Výkopové práce na pozemku se nabízejí udělat pracovníci, kteří dělají nynější výkopy, a to ve svém volném čase o víkendech. Práci navíc mají povolenou. Ze zkušeností těch, kteří si to objednali, je nejvhodnější platit vždy pouze za vykonanou práci. Jeden běžný metr výkopu se zasypáním nabízejí provést za 1.000,- Kč. Není v tom nákup rour a šachet, to si musí každý nakoupit a přivézt sám a podle dohody si to i položit a oni pak provedou zásyp. Nebo si to každý koupí, přiveze, vykope, položí, zasype, nebo si zjedná celkové práce na fakturu od libovolné firmy. 

Konec prací v Krabošické ulici je plánován na konec října 2019, pak by se měla firma přesunout do ulice U Boudů, a to z důvodu, že práce na komunikacích přes celou zimu nepovolí správa silnic. Pak dle harmonogramu by měla na jaře 2020 přijít na řadu ulice Voděradská a po ní ulice Nad Vsí, Nádvorní a Zámecká a jako poslední je plánována ulice Krabošická a to od zahrádkářů až k silnici č. 101.

Prozatím nejsou žádné informace k dostavbě čistírny v Krabošické ulici, na které je spuštění kanalizace závislé.

Toto jsou dnešní informace, které se budou určitě měnit podle problémů, na které se při stavbě narazí.

E. Šimková

_________________________________________________________________________________

26.8.2019 - UPOZORNĚNÍ NA UZAVÍRKU SILNICE VODĚRÁDKY

DOPRAVNÍ ZNAČENÍ - III/00323 VODĚRÁDKY - UZAVÍRKA

 NOVÉ   23. 8. 2019 - převzato z oficiálních stránek města Říčany

Datum vyvěšení: 23. 8. 2019

datum svěšení: 29. 8. 2019 

Č.J. 263087/2019-MURI/OSHT/00123 (281951)

ASIG - opatření obecné povahy - Voděrádky - III-00323 - T 4 Building.pdf (158477)

DZ - ASIG - Voděrádky.pdf (193397)

___________________________________________________________________________________

Vítá Vás obec Voděrádky

Obec Voděrádky je místní část města Říčany. Nachází se ve Středočeském kraji 2 km východně od Prahy. 

Obec: Říčany

(Kraj: STŘEDOČESKÝ, Okres: Praha - východ, Obec s rozšířenou působností: Říčany)
Všechny adresy v obci mají PSČ 251 01. 
Části obce jsou: Jažlovice, Kuří, Pacov, Radošovice, Říčany, Strašín a Voděrádky.
Pozn. s účinností od 11.7.2007 zanikla část obce Krabošice.

Část obce: Voděrádky

K 12.8.2019 je ve Voděrádkách 88 čísel popisných, 110 doručovacích adres a 15 ulic:
 
Do Statku, Jažlovická, K Mejtu, Krabošická, Na Spojce II., Nad vsí, Nádvorní, Ořechovka, Říčanská, Trnková, U Boudů, U Štípku, V Dolích, Voděradská, Zámecká.
 
V katastru Voděrádek se nachází 9 firem, 50 živnostníků, 16 provozoven.
 
Na začátku roku 2019 bylo trvale přihlášeno 242 obyvatel z toho 192 osmnáctiletých a starších.
 
Z těchto osob bylo starších 84 roků až 96 roků – celkem 13 osob.      
 
Rok narození:
 
1935 – 1 žena                                                                                              
1934 – 3 ženy
1933 – 1 žena
1932 – 1 žena
1931 – 1 žena
1930 – 1 muž
1928 – 1 žena a 1 muž
1926 – 1 žena
1924 – 1 muž
1923 – 1 žena