PŘINÁŠÍME VÁM RUBRIKU S NÁZVEM:

CO NÁS PÁLÍ

Níže uvedené články obsahují aktuální informace k tématům, které nás tzv. "pálí".

_________________________________________________________________________________

31.1.2018 - Obrázek z dnešní procházky


Tak nám vylezlo sluníčko a s ním k nám dorazila i divoká prasata. Jinak se to ani nazvat nedá. Obec vyčistila cestu na Otice a chodí tam tudy rodiny s dětmi kouknout se na daňky a spousta lidí tudy běhá.
 

Takže dnes tam vyrazily maminky s kočárky a ejhle, to co by se mohlo dát do tříděného odpadu, nebo dát sousedovi na spálení, do popelnice, či sběrného dvora, tak to se doveze do vyčištěné cesty.
 

Co k tomu dodat? Prostě jsou mezi námi prasata. Vyklizení se bude opět platit z obecního rozpočtu.

 

Za OV Voděrádky

E. Šimková

 

____________________________________________________________________________________

12.7.2017 - Normální člověk se nestačí divit

Na prázdniny 2015 se otvíralo zrenovované dětské hřiště. Byla na něj svolána brigáda, které se zúčastnilo pouze pár občanů. Byly zakoupeny nové hrací prvky a rodina Šimkova darovala dvě věže - jednu se skluzavkou a domeček.

V roce 2016 bylo hřiště již částečně poničeno a letos na jaře bylo již zdevastováno. Nevěřím, že by se na tom podílely jen děti. Skluzavku někdo prokopal, prvky na házení byly ukradeny, věž s kuličkami někdo rozmlátil, u počítadla byly ukradeny tyče i s kuličkami a co nešlo u počítadla kuliček vyrvat, tak se alespoň zničily ty kuličky, hrací prvek pro nejmenší se snažil někdo utrhnout, košíčky na křídy někdo ulámal a domeček byl polámán, protože se ho někdo snažil ukrást ze řetězu. Je to vizitka toho, že někteří se chovají jako ubožáci.

Dále by mělo být občanům jasné, že květníky se nepoužívají na sezení a že někteří zadkem rozlamují květiny, které tam jiní vysázeli a vůbec jim to nevadí. Na návsi byl již dvakrát rozbit truhlík a nyní je rozbit a utrženo jeho odřevování ve Voděradské ulici a někdo si .. asi jako trofej .. odnesl i to dřevo, co utrhl.

Jsou normální ti, co to dělají? Určitě ne! Svědčí to o hodně nízké inteligenci, protože tohle dělá jen primitiv.

A vzkaz pro toho, kdo to dělá zní: "debil zůstane debilem" 

Necháme to opravit, ale připravili jste spoluobčany o finance, které mohly být použity jinak.

Za OV Voděrádky

 

Eva Šimková

Předseda

___________________________________________________________________________________

24.4.2017 - Dopravní situace v obci

Vzhledem na stížnost na dopravní situaci v obci byla požádána o spolupráci a kontrolu městská policie. Policie kontrolu provedla a bude i v budoucnu provádět. 

Viz. níže – dopis, odpověď přiděleného strážníka pro obec, paní M. Karasové.

 

Dobrý večer paní Šimková,

 

Měření rychlosti v obci bylo provedeno tento pátek 21.4.2017 v časovém rozmezí od 15hod přibližně do 17.30hod., kterého jsem se osobně účastnila. Jednalo se zároveň o čas, kdy nám bylo sděleno od obyvatel Voděrádek, že se jedná o nejkritičtější čas průjezdu vozidel. Měření jsme provedli v ulici Voděradská v obou směrech, jak při příjezdu do obce Voděrádky, tak ve směru z obce na Říčany. V tomto časovém rozmezí prováděného měření byla zaznamenána tři porušení překročení nejvyšší povolené rychlosti v obci. V některých případech se zdá, že jde o vyšší rychlost, ale je to hodně pocitové z pohledu chodce nebo obyvatele obce.

V každém případě se bude měření rychlosti  v obci Voděrádky opakovat v nejbližší možné době.

 

S přáním pěkného večera

Str. 0115 Karasová Marcela

 

Za OV Voděrádky                                                                                                                                 

Eva Šimková

_____________________________________________________________________________________

15.6.2016 - Proč jste zvonili klíči ???

Většina obyvatel před lety zvonila klíči a chtěla změnu …. a to změnu k lepšímu. Každý vykládal, jak když se přejedou hranice na západ, jak je to hned vidět, všude čisto a uklizeno. Ale většinou zapomněli, že je to v lidech. 

Zkuste jít někde v Rakousku po ulici, nést z města nákup, cestou ho požírat a obaly odhazovat na silnici, k plotům, a když to nedojím, tak to fláknu i s igelitem do škarpy. 

Nejlepší jsou fajnšmekři, kteří cestou spořádají i jogurt, pribináček, či podobnou dobrůtku a obal mrsknou na chodník. Že by si nosili s sebou lžičku? … těžko, asi mají tak dlouhý jazyk, popřípadě žerou rukama, no a co, vždyť si je otřou někomu o zeď. 

Nejlepší jsou žízniví, ti vymlasknou cestou lahev vodky a co s ní, nejlepší je fláknout ji někomu přes plot a ještě větší bomba je, když se trefí na chodníček, to musí být radosti, když zazvoní střepy. 

Také se najdou tací, kteří si nezaplatí popelnici, ti většinou tvrdí, že zde nebydlí. To je pak pošušňáníčko, když hov.., která seberou na své zahradě mohou házet přes plot na silnici. To musí být vzrůšo, když to plácá o asfalt a to vzrůšo, když ostatní mezi tím musí kličkovat. 

A co teprve tací, kteří si nezaplatí popelnici, vrazí dětem igelitku a poraď si. A hodná děťátka chodí s taškou sem a tam, a když se nikdo nedívá, tak šup a už je to v zeleni. 

A ti, kteří se přistěhovali a vlastně tady nebydlí, vždyť rekonstruují a že tu žijí a mají děti a ty děti mají pleny, kampak to asi dávají? Že by si to skladovali doma, to musí být ozon. Tak pokud tyto spoluobčany tady potkáte, tak věřte, že se Vám to jen zdá, protože tu vlastně nebydlí. 

Také se stačí kouknout do nádob na tříděný odpad, odkud se line smrad jak z hnojiště a při pohledu dovnitř je vidět tašky s rozkládajícím se domovním odpadem, který patří do popelnice.                   

Také v Holansku by žasli nad jedinci, kteří když potřebují květiny, tak si je přeci nepůjdou koupit, ale hezky si je ukradnou z obecních truhlíků a co teprve ten úžas, když se to jde dosadit a v truhlíku je nabli.., protože někdo nemohl dojít o dva kroky dál a hodit šavli do škarpy. Ty květiny přece potřebují pohnojit, možná by bylo lepší se tam přímo vy ….                                                           

V Německu by si určitě nechali líbit, že vybudují dětské hřiště, o kterém všichni říkali, že je nádherné a než se sejde rok s rokem, tak je zdevastované. Poněvadž děcka, která do obce přijela na oslavu, tak se nudila a rozmlátila klouzačku, polámala věž, točila přidělaným domečkem, až jej poškodila. A když už to bylo načato, tak ostatní malí návštěvníci ulomily košíčky na křídy a dorazily to, co se dalo. Proč nechávat kroužky na trnech, aby si mohli házet i ostatní děti, lépe je to ukrást domů. Na počítadle se přeci nepočítá, ale lepší zábava je plastové kuličky srážet k sobě tak dlouho, až se zdemolují a ty, co zůstanou v celku, tak rodiče svým dětem vytrhnou a ukradnu celé tyče i s kuličkami, to jsou pašáci. 

V Německu by asi zavřeli toho, kdo si vyhlédl naši závoru do Světické cesty a uřízl ji až u betonu, proč by tam měla být, když dotyčný ji potřeboval. Tak se nyní můžeme těšit, že ti, kteří nám zastavovali před závorou a konali tam potřebu, tak si hezky popojedou dál a udělají z cesty veřejné záchodky. Hlavně sexuchtiví občané to nebudou dělat před závorou, ale z cesty se stane něco, jako byla slavná „Cesta lásky“ za sadem a my budeme uklízet pozůstatky po nich, jak někde v bordelu. Spousta lidí si pamatuje, jak to v cestě za sadem vypadalo.                                                          

A co teprve Švýcaři, ti by žasli nad naší zelení, co všechno se v ní skrývá, tu kančí hlava, tu nad návsí pod strání s okrasnými keři kancelářské křeslo. Ten blb, co to tam dotáhl, tak ten tam asi úřaduje, než přijede autobus a tu pneumatiku vedle asi používá na podložení nohou.                                                                                             

Takže pokud pokukujete po západní Evropě, tak věřte, že tam by si mysleli, že toto snad ani není možné, že jsme snad z nějaké rozvojové země. Hlavně přestaňte být lhostejní ke svému okolí a dotyčná čuňata nahlašte Osadnímu výboru, protože pokud budeme dělat zbytečné opravy a úklidy, tak nezbydou peníze na jiné věci, jako jsou třeba kontejnery.                                                                                                                                                         

Příště ti, kterých se to týká, tak budou vypsáni jmenovitě !!!

Za OV Voděrádky

Eva Šimková

__________________________________________________________________________

23.2.2015 - PROČ PROČ PROČ ?????????

Podle průzkumu lidé považují hromadění odpadků za nejrizikovější faktor ohrožující životní prostředí. Ale my jsme zjistili, že u nás asi nežijí lidé.

Rozhodli jsme se vyklidit škarpy přímo v obci v domnění, že to bude "brnkačka". To jsme se ale šeredně spletli. Začalo se uklízet v ulici Ořechovka a to okolo silničářů a Krabošickou ulicí směrem k mostu. Odpadky byly roztříděny na plasty, papír a sklo, které byly následně dány do tříděného odpadu a zbytek se musí odvézt do sběrného dvora. Rázem jsme byli zavaleni pytli odpadu. Měli bychom se nad sebou zamyslet, nic není zadarmo a i odklízení odpadků něco stojí. Víme, že nám sem občas někdo, když projíždí vesnicí, něco přihodí, ale to se není čemu divit, když vidí okolo sebe takový bordel. 

Tyto fotografie jsou ze škarp přímo v obci.

Toto je polovina odpadu, který se musel odvézt do sběrného dvora.

Proč se ke svému okolí chováme jako čuňata?

Proč někteří nemají zaplacenou popelnici?

Proč cesta mezi silničáři a přípojkou je plná tašek s domovním odpadem, kdo to má nejblíž a nosí to tam?

Proč, když si někdo čistí zahradu a prořezává ji, tak pneumatiky od sebe naskládá sousedovi na neoplocený pozemek?

Proč jsou na našich polích tašky s použitými dětskými plenami, proč si dotyční nezaplatili popelnici?

Proč některé chytré maminky, když jdou na dětské hřiště, tak použité pleny a obaly od svačin nastrkají do živého plotu?

Proč kuřáci krabičku od cigaret narvou sousedovi do ostříhaného plotu?

Proč po doplnění pytlíků na psí exkrementy tyto ihned zmizí?

Proč se do košů na psí exkrementy strkají plastové lahve a odpad, když kontejner na plasty je naproti?

Proč do trávy za zastávkou nějaký blb nasypal kýbl se sutí, to neví, že se to tam seká?

Proč ze pstruhového potoka je špinavá stoka?

PROČ PROČ PROČ ………..

 

Protože jsme čuňata a svádíme to na druhé. Stačí se podívat okolo sebe a hned je jasné, kdo uklízí a kdo ne. Přestaňme být tolerantní k takovýmto lidem, nebo chcete, abychom dopadli takhle: